Az amerikai napilapnak több mint 1100 ilyen tartalmat bocsátott rendelkezésére az Area 1 nevű biztonsági cég, miután felfedezte a biztonsági rést, hozzátéve, hogy a cég nyomozói szerint a hackerek a kínai hadseregnek dolgoznak.
A tartalmak között vannak feljegyzések beszélgetésekről vezetőkkel Szaúd-Arábiában, Izraelben és egyéb országokban. Az egyik ilyen tartalom európai diplomaták beszélgetését mutatja be, akik úgy jellemezték a Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök közötti júliusi helsinki csúcsot, hogy sikeres.
Egy július 16-i találkozó után kelt írás részletes jelentést és elemzést adott európai tisztségviselők és Hszi Csin-ping kínai elnök közötti beszélgetésről, amely során – mint írják – a kínai államfő szabályok nélküli, szabad stílusú bokszmeccshez hasonlította azt, ahogyan Trump piszkálja Pekinget.
Egy harmadik, március 7-i keltezésű írás szerint Caroline Vicini, az EU amerikai képviseletének helyettes vezetője azt javasolja a diplomatáknak, hogy a legfontosabb szövetségesükként írják le az Egyesült Államokat, még akkor is, ha megkérdőjelezik Trumpot azokat a területeket illetően, amelyekben nem értenek egyet az Egyesült Államokkal (például a klímavédelem, a kereskedelem, az iráni nukleáris megállapodás).
A hackerek ezenkívül az ENSZ, a legnagyobb amerikai szakszervezeti szövetség, az AFL-CIO, valamint külügy- és pénzügyminisztériumok hálózataiba is beszivárogtak világszerte – teszi hozzá a jelentés.